آخرین بروز رسانی: 31ام اردیبهشت, 1402

انواع مکمل های بدنسازی و کاربرد آنها

انواع مکمل های بدنسازی وجود دارد که به ورزشکاران کمک می کند، تا در کنار انجام تمرینات بدنسازی و تغذیه مناسب عملکرد بدنی بهتری داشته باشند، در واقع شناخت کاربرد آنها موجب می‌شود، تا با انتخاب مواد درست با سرعت بیشتر و با حفظ سلامتی به اهداف مورد نظر خود برسید. چرا که مکمل ها در زمینه ‌های افزایش حجم، افزایش قدرت، چربی سوزی و بسیاری از موارد دیگر وجود دارند. برای شناخت انواع مکمل های بدنسازی مناسب و انتخاب بهترین ها از لحاظ ترکیبات و همچنین برندهای تولید کننده، می توانید با کارشناسان داروخانه الو دارو ارتباط بگیرید و سپس اقدام به خرید انواع مکمل بدنسازی نمایید ، چرا که در این مجموعه تمامی مکمل ها از نوع اورجینال و اصل ارائه می گردد.

مکمل بدنسازی چیست؟

در یک تعریف ساده می توانیم بگوییم که مکمل بدنسازی موادی است که مصرف آنها ضمن حفظ سلامتی، موجب می شود عملکرد بدنی افراد بهبود پیدا کرده و زودتر به نتیجه دلخواه برسند. البته تمام مکمل ها باید در کنار تمرینات بدنسازی و تغذیه مناسب مورد استفاده قرار بگیرند.

ترکیباتی که در مکمل های بدنسازی وجود دارد شامل مواد مورد نیاز بدن مانند پروتئین ها، کراتین، کافئین، ویتامین ها، مواد معدنی و سایر ترکیبات مفید دیگر است. هر کدام از این مواد نقش مهمی در تقویت عضلات، افزایش توده عضلانی و کاهش چربی بدن ایفا می کند که نتیجه نهایی افزایش توان و قدرت بدنی است. افراد ورزشکار برای افزایش تمرکز و انرژی و همچنین بازسازی عضلات خود نیاز به مصرف انواع مکمل بدنسازی دارند، تا بتوانند به اهداف خود دست پیدا کنند.

اما مسئله مهم شناخت انواع مکمل های بدنسازی و کاربرد آنها به طور دقیق و کامل است و باید زیر نظر افراد متخصص تغذیه یا پزشک و مربی آموزش دیده صورت بگیرد. با رعایت تمامی دستور العمل‌ های لازم از عوارض جانبی مکمل ها برای سلامتی جلوگیری گردد و با انتخاب درست و به جای هر کدام از مکمل ها زودتر و بهتر به نتیجه مورد نظر برسید. در صورت نیاز به خرید بهترین مکمل های اصل می توانید با وب سایت الو دارو ارتباط بگیرید.

انواع مکمل ‌های بدنسازی

انواع مکمل های بدنسازی که به عنوان مکمل ورزشی هم شناخته می‌ شوند، برای تمامی اشخاصی که به شکل حرفه ای در زمینه ورزش های قدرتی و استقامتی فعالیت دارند نیز مناسب است، تا با کمک این مواد بتوانند ضمن حفظ سلامتی خود کیفیت فعالیت های ورزشی را بیشتر کنند. به همین جهت مکمل های ورزشی در تنوع بسیار زیادی از لحاظ ترکیبات و نوع کاربرد تولید شده اند.

از لحاظ کاربرد انواع مکمل های ورزشی به سه دسته بندی مهم تقسیم می شوند که شامل موارد ذیل است:

کاربرد انواع مکمل بدنسازی

کاربرد انواع مکمل بدنسازی

مکمل های افزایش حجم

یک هدف بسیار مهم ورزشکاران حرفه‌ای افزایش عضله و حجم بدن است، بدون شک ساخت عضلات با تغذیه مناسب و تمرینات قدرتی انجام می شود. اما این پروسه بسیار طولانی مدت است و ورزشکاران به جهت افزایش حجم عضلات، تعمیر عضلات و بازسازی آنها پس از تمرین نیاز دارند که از مکمل های درست استفاده کنند. شناخت انواع مکمل هایی که پروسه عضله سازی کاربرد دارند، موجب می شود تا به سرعت بالاتری به اهداف نهایی برسید، چند مورد از مهم‌ترین آنها شامل موارد ذیل است:

مکمل بدنسازی گینرها

گینر در واقع مکمل های کربو پروتئینی است که برای افزایش وزن و حجم عضلات مورد استفاده قرار می گیرد. این مکمل ها در چند دسته بندی بر اساس ترکیبات خاصی که درون آنها قرار گرفته تقسیم می شوند که دو دسته مهم آن شامل مکمل های گینر افزایش وزن و مکمل های گینر عضله سازی است؛ تفاوت عمده این دو دسته بندی نسبت پروتئین به کربوهیدرات آنها است.

 مکمل پروتئینی

امکان تأمین پروتئین مورد نیاز بدن از طریق مواد غذایی هم وجود دارد؛ اما استفاده کردن از مکمل های پروتئینی سرعت جذب بالاتری دارد و دوره عضله سازی را کوتاه تر می کند. به همین جهت نمونه های مختلفی از مکمل های پروتئینی با درصدهای مختلف پروتئین وی در بازار ارائه می گردد

مکمل بدنسازی کراتین

مکمل های کراتین جزء بی خطرترین مکمل های بدنسازی به شمار می روند که در زمینه های مختلف و همچنین افزایش حجم عضلات مورد استفاده قرار می گیرند و در ورزش های خاصی مانند بدن سازی، وزنه برداری، کشتی و موارد دیگر کاربرد دارد.

انواع مکمل بدنسازی آمینو اسید

مکمل بدنسازی آمینو اسید برای ترمیم بافت عضلات مورد استفاده قرار می گیرد، آمینو اسیدها از خستگی زودرس هم جلوگیری می‌ کنند.امینو اسیدها در دسته بندی های مختلفی وجود دارند که برخی از آنها به شکل طبیعی از مواد غذایی تقسیم می شوند و برخی دیگر نیاز به استفاده از مکمل ها دارند.

مکمل های افزایش قدرت

یکی از فاکتورهای بسیار مهم در بدنسازی افزایش قدرت بدنی است؛ چرا که هر چقدر قدرت بیشتر باشد امکان استفاده از وزنه های سنگین تر فراهم می گردد. انواع مکمل های بدنسازی برای افزایش قدرت بدنی وجود دارد که برخی از آنها اختصاصاً برای تأمین قدرت بدنی و برخی دیگر با کاربردهای چندگانه افزایش حجم و چربی سوزی هم همراه هستند. از بهترین مکمل های افزایش قدرت می توان به بتا هیدروکسی، بتا متیل بوتیرات و همچنین مکمل کراتین اشاره کرد.

مکمل های چربی سوزی

کاهش وزن در ظاهر یک مقوله ساده به نظر می‌ رسد؛ اما پیچیدگی های خاصی دارند که باید متناسب با هدف کاهش وزن از برخی مکمل های چربی سوز استفاده شود، تا ضمن کاهش چربی ها سلامت بدن حفظ گردد. البته همه این موارد باید در کنار انجام فعالیت منظم ورزشی صورت بگیرد، تا چربی سوزی بدن به سمت افزایش عضلات و قدرت عضلانی بیشتر برود. از مهمترین مکمل های چربی سوزی می توان به مکمل ال کارنتین اشاره کرد که جزء آمینو اسید ها است. همچنین مکمل سی ال ای که حاوی اسید چرب ضروری برای بدن مانند امگا ۳ است مورد استفاده قرار می گیرند، تنوع بسیار زیادی دارند که بهتر است با دریافت مشاوره های تخصصی از افراد متبحر مورد استفاده قرار بگیرد.

خرید بهترین مکمل های ورزشی از الو دارو

مکمل های ورزشی که از لحاظ ترکیبات و همچنین نحوه کارکرد به چندین دسته بندی مختلف تقسیم می شوند، در تنوع بسیار زیادی در بازار وجود دارند، برای به دست آوردن نتایج بهتر با حفظ سلامتی مشخص شدن نوع مکمل بدنسازی برای هر شخص با توجه به اهداف آنها ضروری می باشد و در نهایت خرید نوع اصل و اورجینال مکمل های بدنسازی بر روی بهتر و سریعتر رسیدن به اهداف ورزشکاران تأثیر می گذارد.

در مجموعه الو دارو که یک داروخانه آنلاین است، پس از دریافت مشاوره های تخصصی برای انتخاب های بهتر از میان انواع مکمل های بدنسازی و شناخت کاربرد آنها، می توانید محصولات اورجینال و اصل را سفارش دهید. کافیست که با این مجموعه از طریق راه های ارتباطی مختلف تماس بگیرید.

5/5 - (5 امتیاز)
دسته‌بندی: مکمل ها

نظر شما برای ما با ارزشه

0 دیدگاه